»Pričakovati je, da bodo dobavitelji po izteku regulacije svojim odjemalcem ponudili cene, ki bodo odražale tržne razmere.«
»Pričakovati je, da bodo dobavitelji po izteku regulacije svojim odjemalcem ponudili cene, ki bodo odražale tržne razmere.«
»Pričakujem, da bodo dobavitelji po izteku regulacije svojim odjemalcem ponudili cene, ki bodo odražale tržne razmere.«
»V obdobju nizke sezone za približno sedem evrov manj vsak mesec, govorimo samo o omrežnini. V obdobju višje sezone pa bo za dobrih devet evrov višji strošek omrežnine.«
»Odjemalci, ki so vložili v sončno elektrarno, so svoj prispevek v obnovljive vire že dali.«
»Ali nam bo uspelo dobiti za prenovo omrežja evropska nepovratna sredstva? Zelo pomembno je, kam gredo cene opreme. Svetovni proizvajalci so cene po epidemiji covida-19 dvignili za od dva do 80 odstotkov za isto stvar.«
»Bile so zahteve za prilagajanje obračuna omrežnine točno določenemu podjetju, kar pa je nevzdržno. Mi moramo regulirati omrežje kot celoto.«
»Če se kljub vsemu privoli v to, da so visoke borzne cene določeno merilo za neustrezno primerjavo, se upravičeno postavlja vprašanje, kako dobri morajo biti šele trgovci oziroma dobavitelji, da te višje borzne cene v državi ali borzni coni prelevijo v eno najnižjih končnih maloprodajnih cen, ki jih nazadnje plačajo odjemalci, trgovci pa imajo ob tem še visoke dobičke.«
»Borzne cene niso zvezne z maloprodajnimi cenami, še manj s cenami za končnega odjemalca.«
»Če je borza v Sloveniji, to še ne pomeni, da je to cena za Slovenijo.«
»Gre za različne vrste borznega trgovanja in znotraj tega še različne časovne produkte, ki se na takšen način tržijo.«
»Cene bodo v prehodnem obdobju šle blazno gor. Od dva- do trikrat.«
»Moj namen ni kogar koli plašiti. Ampak enostavna matematika, struktura položnice, ki jo imamo, pregled bodočih borznih cen, kaže, da bo podražitev najmanj dva do trikrat.«
»Celotna slovenska znanost bo vsekakor sodelovala pri prestrukturiranju regije in bo dejansko s svojim znanjem podala primerne tehnologije, ki bi tako ali drugače nadomestile že obstoječe tehnologije.«
»Zima bo verjetno tisti večji izziv, če bi imeli težave pri dobavah zemeljskega plina.«
»Če bi prišlo do prekinitve dobav, smo zaščiteni potrošniki, gospodinjstva in javni porabniki, kot so šole, vrtci in javne ustanove. V tem primeru bi se morala industrija soočiti z redukcijami.«
»Priporočil bi ukrepe, ki so zmernejši, ki so nekako ciljno usmerjeni, ki blažijo predvsem vplive energetske draginje na dohodkovno šibkejši del prebivalstva.«
»Invazija v Ukrajini se lahko stopnjuje v energetsko vojno. To dejansko pomeni, da se bodo države spoprijemale še z večjimi potrebami po blažitvi teh razmer.«